Aktualności

Na czas trwania kolędy Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 630.

Sprawy kancelaryjne będzie można załatwiać rano po Mszy św.

 

         Drodzy parafianie zabrniowscy i przybyli goście!

        „Ziemia ujrzała swego Zbawiciela” - narodził się Jezus Chrystus – umiłowany Syn Boży, który stał się jednym z nas, aby wypełnił zbawcze plany Boga Ojca względem każdego z nas. Wiara mówi nam, że to małe Dziecię, owinięte w pieluszki i złożone na sianie w pasterskim żłobie jest Synem Bożym. On przyszedł na świat, aby ukazał nam prawdziwe oblicze Boga – miłosiernego Ojca. Bóg przemówił do nas przez swego Syna, Jezusa Chrystusa. „Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie. Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo. Narodziłem się W STAJNI, abyś ty mógł uświęcać każde miejsce. Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty nigdy się mnie nie lękał. Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się W NOCY, abyś ty uwierzył, iż mógł rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności. Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadził do domu Ojca." (Lambert Noben „Orędzie z Groty Betlejemskiej”).

        Jezus stał się człowiekiem, aby wszystko, co ludzkie mogło okazać się święte: praca i zmęczenie, ludzka miłość, samotność, cierpienie…

        Dzieląc się radością z Narodzenia Pana pragnę złożyć najlepsze życzenia wszystkim parafianom i przybyłym gościom. Naszą szczególną pamięcią obejmuję wszystkich przebywających poza granicami parafii i Ojczyzny.

        Niech światło, promieniujące z Betlejem pomoże nam dostrzec to, co najważniejsze, niech rozświetli mroki naszych ciemności.  Niech Boże Narodzenie dokona się w nas i w naszych domach i niech trwa nieprzerwanie w kolejnym, Nowym, 2019 Roku.

Szczęść Boże! 

Prezentacja Parafii Zabrnie

 

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Grębów: 26 9407 0000 2001 0007 1909 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo