Kancelaria

Kancelaria, czyli biuro parafialne, jest miejscem indywidualnych spotkań duszpasterskich z wiernymi, a także pomieszczeniem biurowym dla sporządzania i przechowywania dokumentów kościelnych i ksiąg parafialnych oraz prowadzenia spraw administracyjnych.

Kancelaria Parafialna mieści się na plebanii.

Czynna jest w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

W sprawach nagłych (pogrzeb, wizyta u chorego) o dowolnej porze.

Chrzest Święty:

Termin: - w sobotę do ustalenia z ks. Proboszczem,

- i w niedzielę na Sumie o godz. 1000.

Potrzebne dokumenty i informacje:

1. Świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego;

2. Dane rodziców dziecka (data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, data i miejsce ślubu kościelnego);

3. Imiona i nazwiska oraz miejsce zamieszkania Rodziców Chrzestnych oraz zaświadczenie z Parafii do bycia ojcem chrzestnym czy matką chrzestną.

Sakrament Małżeństwa:

Należy zgłosić się do ks. Proboszcza w sprawie ustalenia terminów rozmów i przebiegu przygotowania, najpóźniej na trzy miesiące przed wcześniej zarezerwowanym terminem ślubu.

Pogrzeb:

Termin i miejsce: termin należy uzgodnić z wybraną firmą pogrzebową oraz z ks. Proboszczem. Msze Święte pogrzebowe są sprawowane w kościele parafialnym.

Potrzebne dokumenty i informacje:

1. Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.

2. Karta zgonu zmarłego.

3. Zaświadczenie o przyjętych sakramentach (jeżeli takie rodzina posiada).

Służba Boża w kościele

Msze Święte:

W niedziele i uroczystości

– godz. 800, 1000, 1700

W dni powszednie

– godz. 1700

Intencje mszalne przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia oraz codzienne po każdej Mszy św.
Msze święte można ofiarować w intencji żywych (np. o Boże błogosławieństwo z okazji imienin, urodzin, rocznicy, prośba o jakąś łaskę) i zmarłych. Szczególną formą modlitwy za zmarłych są tzw. Msze gregoriańskie, czyli 30 następujących po sobie Mszy świętych sprawowanych przez kolejne dni miesiąca. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego.

Nabożeństwa:

·         Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - środy po wieczornej Mszy św.,

·         Nabożeństwo Pierwszego Czwartku, Piątku i Soboty Miesiąca, po wieczornej Mszy św.,

·         Droga Krzyżowa - wielkopostne piątki,

·         Gorzkie Żale - wielkopostne niedziele,

·         Majowe,

·         Październikowe.

Triduum paschalne:

WIELKI CZWARTEK

– godz. 1800  Msza Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia tzw. Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK

– godz. 1730 Droga Krzyżowa

– godz. 1800  Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej oraz Adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu

w Grobie Pańskim.

WIELKA SOBOTA

– godz. 1800  Wigilia Paschalna oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.