Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

26.05.2019 - 02.06.2019  

- VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 

1.     Dziękuję osobom sprzątającym wczoraj kościół i za wykonaną dekorację kwiatową prezbiterium, a także za pomoc i życzliwość Panu: Stanisławowi Myszce oraz Pani Ewie Kopale. Dziękuję Panu Organiście Krzysztofowi Kapale, Chórowi z Domu Kultury w Sokolnikach i części Orkiestrze z Gorzyc za uroczystą oprawę tydzień temu Sumy na cześć Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać!

2.    Dziękuję za zaangażowanie Rady Parafialnej i za ofiarowane tydzień temu środki na rzecz naszej pięknej świątyni. Bóg zapłać!

3.    Spotkania: LSO w piątek o godz. 1600. OAZA w piątek o godz. 1700. SCHOLA w sobotę o godz. 1500. KSM w sobotę o godz. 1600. Zapraszam!

4.    Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

+ Genowefa Górz od Marii Jadach

Wtorek

1700

+ Genowefa Górz od rodziny Pruchnieckich

Środa

1700

+ Genowefa Górz od rodziny Rutynów

Czwartek

1700

+ Joanna Galek w 1 rocz. śm. od wnuczki Małgorzaty z rodziną

Piątek

1700

Msza św. za zmarłych parafian z miesiąca MAJA

Sobota

1700

+ Genowefa Górz od rodziny Surmów i Maciubów z Grębowa

Niedziela

800

+ Władysław, Maria, Władysława, Mieczysław, Adam od rodziny

1000

+ Wojciech Turek od wujka Edwarda z rodziną

1700

+ Janina Tomczyk od Leszka Dąbkowskiego z Charzewic

5.    W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

         - Nurzyńska Urszula

         - Góraj Halina

         - Furman Małgorzata

6.   Dziś: VI Niedziela Wielkanocna:

- Dzień Matki - dziś szczególnie pamiętajmy o nich w naszych modlitwach,

- po Sumie spotkanie organizacyjne rodziców z dziećmi kl. III i IV na rocznicę I Komunii Świętej, która odbędzie się 20 czerwca w Boże Ciało.

7.    Środa: nowenna do MBNP z majówką,

- wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

8.    Piątek: święto Nawiedzenia NMP.

9.   Pierwsza Sobota miesiąca: wspomnienie św. Justyna, męczennika,

- Dzień Dziecka - modlitwą będziemy obejmować wszystkie dzieci parafii, by rosły i rozwijały się w blaskach Jezusowej światłości i rodzicielskiej miłości,

- po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej.

10.  Za tydzień: VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

- niedziela adoracyjna,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Krystyny Sadeckiej, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

11.    W dniach 7-9 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych w Klimontowie oraz w sąsiednich parafiach. Zapisy w zakrystii.

12.  OGŁOSZENIE: w niedzielę 2 czerwca obok Domu Kultury w Zabrniu od godz. 1500 odbędzie się impreza środowiskowa "FAMILIADA", na którą organizatorzy serdecznie zapraszają. W programie występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu, zespołów ludowych oraz szereg atrakcji dla dzieci (konkursy, zabawy, dmuchańce, itp.).

13.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wspólnie z Odziałem Doradztwa Rolniczego zaprasza rolników, którzy chcą pozyskać dofinansowanie na rozwój swojego gospodarstwa oraz osoby planujące rozpocząć działalność rolniczą na spotkanie informacyjne dotyczące oferowanych dodatkowych programów pomocowych, które odbędzie się w dn. 28.05.2019r. o godz. 1000 w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, ul. 1 maja 4a.

14.  Zapowiedź I:

- Tomasz Rak i Sylwia Rzucidło.

15.  Do nabycia jest prasa katolicka Niedziela” i Gość Niedzielny".

16.  Módlmy się za Ojca Świętego Franciszka, za naszą Ojczyznę, Parafian, za nasze Matki, za dzieci przygotowujące sie do rocznicy I Komunii Świętej oraz za zmarłych z naszych rodzin. Pamiętajmy o nabożeństwach majowych codziennie w kościele po wieczornej Mszy św.

17.  Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

18.  Modlitwa.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Grębów: 26 9407 0000 2001 0007 1909 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego) 

Script logo