Ogłoszenia - Parafia pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła

19.08.2018 - 26.08.2018

XX Niedziela Zwykła

1. Dziękuję osobom sprzątającym w sobotę kościół oraz za piękną dekorację kwiatową prezbiterium. Dziękuję wielu Parafianom za pomoc i za wszelkie prace wykonane przy kościele. Raz jeszcze dziękuję Świątecznej Orkiestrze, Paniom z Zespołu Jagoda i mieszkańcom Zabrnia Górnego za przygotowanie Darów Ołtarza, za piękne wieńce dożynkowe, uczestnictwo w Święcie MBW jak również za życzenia imieninowe od wielu Parafian.  Bóg zapłać!

2. Przeżywamy miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości starajmy się zachować trzeźwość w naszych domach i rodzinach.

3. W tym tygodniu w sobotę sprzątać kościół będą wyznaczone osoby.

4. Dziś III Niedziela Miesiąca:

- zbiórka na potrzeby Rady Parafialnej,

- Dożynki Gminne w Grębowie, o godz. 1200 Msza św. w kościele w Grębowie.

5. Jutro: wspomnienie św. Bernarda - Opata i Doktora Kościoła.

6. Wtorek: wspomnienie św. Piusa X - papieża.

7. Środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

- nowenna do MBNP.

8. Piątek: wspomnienie św. Bartłomieja – Apostoła.

- na początku Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Sobota: nabożeństwo różańcowe na zakończenie Mszy św.

10. Za tydzień: IV Niedziela miesiąca:

- uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,

- modlitwę różańcową przed Sumą prowadzić będzie wyznaczona Róża.

- Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu, piesza pielgrzymka z Grębowa wyrusza o godz. 600 rano. W Zabrniu będą około godz. 630. Zachęcam do uczestniczenia Parafian w tej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej. Msza św. w Radomyślu o godz. 1130.

11. Do nabycia jest prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

12. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów, a także za pielgrzymów oraz za chorych i zmarłych w ostatnim czasie.

13. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

14.  Modlitwa

12.08.2018 - 19.08.2018

XIX Niedziela Zwykła

1. Dziękuję osobom sprzątającym w sobotę kościół oraz za piękną dekorację kwiatową prezbiterium. Dziękuję także wielu Parafianom za pomoc i życzliwość oraz za wszelkie prace wykonane przy kościele i plebanii. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w sobotę sprzątać kościół będą wyznaczone osoby.

4. Dziś II Niedziela Miesiąca.

5. Jutro: wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita prezbitera,

- zakończenie 35 Pielgrzymki na Jasną Górę, zachęcam do modlitwy w intencji tegorocznych pielgrzymów.

6. Wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

- dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

7. Środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej,

- porządek Mszy św. jak w niedzielę,

- Święto Wojska Polskiego,

- rocznica „Cudu nad Wisłą”,

- na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo zbóż, ziół, owoców i kwiatów,

- o godz. 1000 na Mszy św. poświęcenie i wprowadzenie wieńca dożynkowego do kościoła, jest to wyraz podziękowania Panu Bogu za zbiory, błogosławieństwo w pracy i zachowanie od nieszczęść.

8. Czwartek: wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.

9. Piątek: wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

- na początku Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. Sobota: nabożeństwo różańcowe na zakończenie Mszy św.

11. Za tydzień: III Niedziela miesiąca:

- po Sumie wyjazd z wieńcem na dożynki gminne do Grębowa na godz. 1200,

- zbiórka na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną,

- modlitwę różańcową przed Sumą prowadzić będzie wyznaczona Róża.

12. Do nabycia jest prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

13. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów, a także za pielgrzymów oraz za chorych i zmarłych w ostatnim czasie.

14.Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

15. Modlitwa